fbpx

Crossband historie

Současnost

Kapela CROSSBAND citelněji pronikla do éteru českých rádií singlem Rozhodčí, který byl několik měsíců v rotaci rádií Frekvence 1, Radia Bonton, Rádia Signál, Proglas, Jizera nebo i slovenského rádia Rebeca.

V hitparádě rádia RCL si po řadu týdnů dokonce držel prvenství i před takovými jmény, jako jsou Tomáš Klus, Xindl X nebo Michal Hrůza.

Klip k písni Rozhodčí na Youtube má přes 260 000 shlédnutí a se sloganem “Jsem rozhodčí, dělám to pro lidi” se stává hymnou českých rozhodčích.

Jen mrtvé ryby plavou s proudem je motiv písně s názvem Mrtvý ryby. Na tuto píseň kapela natočila lehce autobiografní klip a také už koluje na playlistech několika rádií.

Následoval klip k písňi Budeš první, která byla v rotaci regionálních stanic Českého rozhlasu a několika komerčních rádií. Opět dlouhou dobu bodovala na rádiu RCL a v hitparádě Frekvence 1.

Ná Vánoce roku 2016 přichází velice osobní klip na pomalou písničku Ahoj táto, která vyvolala velkou odezvu a mnoho komentářů na Facebooku. „Čekali jsme, že Ahoj táto bude spíše soukromá záležitost. Ohlasy jsou skvělé.

Český slavík

V roce 2013 byl CROSSBAND v soutěži Český Slavík na  437. příčce. V roce 2014 to bylo místo již 122. V roce 2015 na 111 pozici a 2016 na 107.

O tom, že se kapela hodí na vícežánrová pódia svědčí 2. místo na celostátní soutěži PORTA a 3. místo i v mezinárodním finále této soutěže.

Vydané desky

Skupina vydala jedno demo a čtyři alba (dvě rocková a jedno akustické a jedno popové). První nástřel, Auditorium, Cajk, Acoustic a Normální deska.

Některé písně CROSSBSAND už se dokonce zabydlely v playlistech českých rádií, například Rozhodčí, Sněží z polštářů, Krejčovská panna či Pohoda u řeky. Poslední novinkou je Normální deska vydávaná v minulém roce 2016.

Začalo to v roce 2004

Kapelu CROSSBAND jsme založili koncem roku 2004 a už o rok později jsme pokřtili v pražském Rock café svou první maxisingl s názvem PRVNÍ NÁSTŘEL.

Zakládajícími členy byli Jaroslav a Stanislav Křížovi, Michal Walter a Vítek Blažek.

2006 – 2009

Ve spolupráci s vydavatelstvím Popron jsme na přelomu let 2006/2007 vydali první oficiální CD nazvané AUDITORIUM. Koncem roku 2008 následovalo druhé oficiální CD, příznačně pojmenované „CAJK“, které se dostává do distribuce začátkem roku 2009.

V roce 2007 kapela Crossband zvítězila v diváckém hlasování soutěže Rock Nymburk a natočili jsme videoklip k písni Fousáč, vysílaný hlavně na TV Óčko.

CROSSBAND akusticky 2012 – 2015

CROSSBAND v akustické nástrojové sestavě. Povedlo se probojovat do finále Porty v Řevnicích (2. místo) a to pootevřelo cestu na další festivaly jako jsou např.: Slunce, Trampský Širák a další. Na mezinárodní Portě v Ústí získal CROSSBAND třetí místo.

Na podzim roku 2012 jsme v pražském BONTONLANDU pokřtili své třetí CD: ACOUSTIC a zároveň jsme spolu s kapelou Epy De Mye odstartovali Postřižiny Tour.

CROSSBAND poprocková kapela 2015 – 2017

Po akustickém období se CROSSBAND vrací k bicím a elektrické kytaře. Akustická kytara zůstává pouze v rukách Jarda Kříže, díky které písně neztrácejí svůj původní sound a kapela zapadne na pódia různých žánru.

Cílem Crossbandu je pestrost a dobrá muzika, ze které sálá energie a posluchač se v žádném případě nenudí.

„MUZIKA nás především baví, a chceme aby bavila i naše fanoušky.“

Tak se uvidíme na koncertě!
Váš Crossband

Koncerty a festivaly

Od roku 2004 až 2017 kapela CROSSBAND odehrála kolem 400 koncertů na pódiích oblíbených festivalů v Čechách, na Moravě i ve Slezsku ( Benátská noc, Sázava fest, Votvírák, Noc plná hvězd, Masters of rock, Vizovické trnkobraní, Přeštěnice, Přístavní slavnosti a další).

Jako předkapela CB vystoupil před Mig 21, Tomášem Klusem, Xindlem X, United Flavour, Blue Effectem, Mňagou a dalšími.